LETO

Spoznajte najmenšie veľhory sveta v srdci Európy! Objavte jedinečnú prírodu, v ktorej nájdete belasé plesá, rozbúrené vodopády, pokojné horské doliny, ostré štíty národného parku, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.

 

        

Turistika

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza okolo 600 km turistických chodníkov rôznych obtiažností vhodných pre všetky typy turistov. Povedú vás po dolinách, k horským chatám či dvojtisícovým štítom. Za krásnymi výhľadmi vás vyvezú i tatranské lanovky, najznámejšia z nich – visutá lanovka vás odvezie zo Skalnatého plesa na druhý najvyšší vrch Tatier – Lomnický štít. Na vyhliadkovej terase na Lomnickom štíte môžete obdivovať krásu a majestátnosť Tatier, vďaka botanickej záhradke spoznáte rastliny v ich prirodzenom prostredí, alebo si jednoducho môžete vychutnať skvelú kávu v kaviarni Dedo. Ďalšie lanové dráhy vás za pár minút vyvezú na obľúbené Skalnaté Pleso, Hrebienok či Solisko.

Cyklistika

Nezabudnuteľným zážitkom sú cyklistické výlety po dobre značených cyklistických chodníkoch v celej oblasti Tatier. Viac ako 300 km dobre značených cyklotrás vám umoží poznávať Región Vysoké Tatry aj na dvoch kolesách. Vydať sa môžete na rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier či cyklomagistrálu vedúcu takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier.

 

     

Wellness

Oddýchnuť si môžete v unikátnom vodnom svete – aquaparku AquaCity Poprad, ktorý ponúka 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogány, moderné wellness a aktivity pre rodinky s deťmi. Ďalšie blízke termálne a iné kúpaliská sú vo Vrbove, Vyšných Ružbachoch či Bešeňovej.

 

titulka_zadna__mg_8739Golf

S rozprávkovým výhľadom na masív Tatier si vznešene zašportujete na 27 jamkovom ihrisku s prestížnou značkou A PGA Golf Course priamo vo Veľkej Lomnici. Je  jedným z 19 najkvalitnejších ihrísk na svete a najväčším golfovým ihriskom na Slovensku.

Jaskyne

Ak by vám náhodou neprialo počasie, poradíme vám vybrať sa do prekrásnych slovenských jaskýň. Najbližšia z nich je Belianska jaskyňa, jediná sprístupnená vo Vysokých Tatrách.

DSC_5118_stitch_1000Člnkovanie na Štrbskom plese

Jedinečné chvíle nostalgie i romantiky ponúka člnkovanie na tatranskom jazere. Vychutnáte si nádherný pohľad na Solisko a pokojnú hladinu tohto výnimočného unikátu, ktorý bojoval aj o jeden zo siedmich divov sveta.

Kultúra a pamiatky

Vychutnajte si aj kultúru regiónu Vysoké Tatry – navštívte historické centrá miest, spoznajte historické pamiatky a zabavte sa na kultúrnych a folklórnych podujatiach. V historických mestách Kežmarok, Levoča, Spišská Sobota, Spišská kapitula je nespočítateľné množstvo historických pamiatok. Jednou z najvýznamnejších pamiatok sú Spišský hrad, rozlohou najväčší hrad v strednej Európe, a najvyšší drevený oltár na svete, postavený majstrom Pavlom v Kostole sv. Jakuba v Levoči. V Kežmarku sa nachádza evanjelický artikulárny kostol sv. Trojice, ktorý bol v roku 2008 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Táto unikátna drevená stavba bola postavená bez použitia jediného klinca, má jedinečné akustické vlastnosti, ktoré sú oceňované počas organizovaných kultúrnych podujatí a koncertov v chráme.

Slovensky_raj_01Výlety v okolí

Odporúčame vám spoznať i ďalšie blízke národné parky. Pravidelnými dopravnými spojeniami sa za necelú hodinu dostanete do Národného parku Pieniny i Slovenský raj. V Pieninách môžete zažiť 7 km splav Dunajca v prekrásnych tiesňavách rieky a v Slovenskom raji Vás čakajú mnohé vodopády s rebríkmi, rozbúrené rieky a prekrásne výhľady na neporušenú krajinu.

 

Tatranské leto vás očarí!

Comments are closed.