ZIMA

Prežite krásnu zimnú dovolenku vo Vysokých Tatrách! Naše najmenšie veľhory sveta vám ponúkajú jedinečné chvíle plné nezabudnuteľných zážitkov a zábavy.

Tatranská lyžovačka

lyzovackaLyžiarske strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso prinášajú lyžiarom kvalitnú lyžovačku na 24 km zjazdových tratí – 13 km ľahkých modrých zjazdoviek určných aj pre lyžovačku s celou rodinou či 10 km červených náročnejších tratí pre skúsených lyžiarov. V Tatranskej Lomnici nájdete aj 1,2 km dlhú najvyššie položenú čiernu zjazdovku z Lomnického sedla na Skalnaté pleso – najstrmšiu zjazdovku na Slovensku. Na svahy vás vyvezie až 20 lanoviek a vlekov či najmodernejšia 15 miestna lanovka na Skalnaté pleso. Lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách patria medzi TOP zimné strediská na Slovensku. Viac na vt.sk

Ak máte chuť zalyžovať si mimo Vysokých Tatier, obľúbené lyžiarske strediská Ždiar, Bachledová dolina, Jezersko, Lopušná dolina a Kubašok poskytujú taktiež výborné služby pre lyžiarov a snowboardistov.

Bežecké trate

bezky black storkAk ste milovníkmi bežeckého lyžovania, región Vysoké Tatry ponúka bežecké trate s celkovou dĺžkou až 60 km.

Golfový areál Black Stork priamo vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na viacero bežeckých okruhov v celkovej dĺžke viac ako 10 km s malebnými výhľadmi na celé Vysoké Tatry.

Starostlivo denne upravované stopy ľahkej a strednej náročnosti nájdete aj v Tatranskej Lomnici či Starom Smokovci a  areál Štrbské Pleso ponúka viacero okruhov s rôznou obtiažnosťou v celkovej dĺžke až 25 km.

Zimná turistika

lanovka lomnickyBiela tatranská krajina prináša okrem lyžovania aj ďalšie zimné dobrodružstvá.

Môžete si vyjsť na romantickú prechádzku do tatranských dolín, kde je počas zimnej sezóny vytýčených až 20 km značkovaných turistických chodníkov, ochutnať vychýrený chatársky čaj na jednej z 12 vysokohorských chát alebo vyraziť až na zasnežený vrchol veľhôr s horským vodcom.

Ak chcete s rodinou zažiť niečo výnimočné, vezmite ich na výlet lanovkou až pod strmé štíty tatranských velikánov. Odnesú si nádherné zážitky a vy si vychutnáte tie najkrajšie tatranské panorámy.

Wellness a relax

aquacity bluediamondAk ste v pravej horskej zime pekne vymrzli, zohrejte sa v termálnych parkoch v blízkom okolí. Najlepšie ekologické stredisko na svete s celoročnou prevádzkou AQUACITY Poprad je o nás vzdialené len 7 km. Navštíviť môžete aj Thermal Park VrbovKúpele Vyšné RužbachyAQUAPARK TatralandiaThermal Park Bešeňová.

Comments are closed.